Přehrajte si intro

Vykvetla nám
nová vizuální identita

Jak rostl
vizuální styl Zoo Ostrava

1951 založení Zoo Ostrava

1951 - 1969 bez stálého loga a sjednocené identity

Logo 1970-2004

Rys

1970 - 2004
Autor: Ludvík Kunc

Logo 2005-2023


Logo 2005-2023

Hroch

2005 - 2023
Autor: Zdeněk Berger

2023

Logo 2023

Zoo vzkvétá,
hroch zůstává

Po téměř dvou desetiletích jsme se rozhodli vytvořit novou vizuální identitu Zoo Ostrava, a to včetně loga. Dvacet let je dlouhá doba, během které se mnohé změnilo. Ostravská zoo patří k významným hráčům v ochraně přírody nejen v České republice, ale i v rámci světa. Zoo nadále postupně vzkvétá, a to i díky Vaší vzrůstající přízni. Pestrobarevná příroda se stala předlohou pro naše nové logo i celý vizuální styl. To osvědčené a pro nás charakteristické zůstalo, především motiv hrocha v logu, který Vás tak bude provázet i nadále. Věříme, že se Vám bude líbit.

Inspirace srstí zvířat a pestrostí rostlin

Předlohou pro náš nový vizuální styl se stala rozmanitost přírody. Inspirací nám byli nezaměnitelné a originální vzory srstí zvířat v kombinaci s pestrou paletou barev, se kterou se můžete v naší zahradě setkat. Pečlivě jsme vybrali dva druhy fontů, jeden odkazující na dlouholetou historii a druhý symbolizující modernost. Ve vizuálech kombinujeme vzory, barvy, fonty a fotografie. Tak jako organičnost přírody, tak i kombinace všech grafických prvků nám umožňuje, aby každý plakát, letáček, cedulka byla vždy trochu jiná, ale zároveň dobře rozpoznatelná, aby tvář zoo byla charakteristická a nezaměnitelná.

Inspirace srstí zvířat a pestrostí rostlin

Barevná paleta přírody

Hravé vzory srstí zvířat, barvami hýřící peří ptáků, nekonečná paleta odstínů zeleně a pestrobarevné květy nám umožnily vytvořit nové vizuály pro komunikaci, se kterou se budete setkávat nejen v areálu zoologické zahrady a botanickém parku, ale možná i ve vašem okolí, v tisku nebo na internetu.

Zoologická zahrada Botanická zahrada

Jak se Vám nová
vizuální identita a logo líbí? 

Váš názor je pro nás důležitý. Dejte nám vědět a hlasujte. 

Máte dotaz?

Neváhejte nám napsat, rádi Vám odpovíme na Vaše otázky.

info@zoo-ostrava.cz