Pavilon indických šelem a lvi
Levhart cejlonský je ohrožený poddruh levharta z ostrova Srí Lanka, kde přežívá asi 600 jedinců. Levharti mohou vytvářet i černou formu srsti. U některých poddruhů jsou černé formy běžnější (např. levhart jávský), u jiných vzácné, či neznámé. Levhart cejlonský pravděpodobně černou formu nevytváří.
Binturong je zástupcem méně známé skupiny cibetkovitých šelem. Obývá husté lesy jihovýchodní Asie a je aktivní hlavně v noci. Je to všežravec živící se ve velké míře ovocem, v zoo rád pojídá třeba banány. Binturong je spolu s mývalům příbuzným kynkažu jedinou šelmou s chápavým ocasem, kterým se jistí při pohybu ve větvích.
Kočka cejlonská patří mezi nejmenší kočkovité šelmy. Obývá suché opadavé lesy na indickém subkontinentu. Poddruh chovaný v ostravské zoo se vyskytuje pouze na Srí Lance (ostrov Cejlon), kde byl zaznamenán výskyt i v tropickém deštném lese. Přestože dává přednost husté vegetaci a kamenitým oblastem, zatoulává se také do zemědělské a osídlené krajiny, kde ji lákají hojní hlodavci. Je to excelentní lezec po stromech, ale svou kořist loví zejména na zemi. Je aktivní především za soumraku a v noci. Po 66-70 dnech březosti rodí samice jedno až dvě mláďata, která ukrývá v dutinách stromů a pod skalními převisy.
Výběh z r. 2000 obývá během teplých měsíců lev indický. Lev indický je jediným přežívajícím lvem v Asii a zároveň jedním z nejvíce ohrožených poddruhů. Kdysi žil v celé západní Asii, Pákistánu a Íránu. V roce 1920 jich zbylo necelých 20. Dnes je populace lvů indických odhadována na 350 jedinců, kteří žijí ve volné přírodě pouze v rezervacích Gir Forest a Mitiala v západoindickém státě Gudžarát. Je na pokraji vyhubení zejména v důsledku pytláctví a úbytku přirozeného prostředí. Stává se obětí i rychle projíždějících aut a vlaků. Dříve docházelo v zoologických zahradách ke křížení indických lvů s africkými poddruhy. Od 90. let 20. století je důsledně dbáno na udržení čistokrevné populace indických lvů chovem v několika evropských zahradách, mezi které patří od podzimu 2006 také ostravská zoo. Od lva afrického se liší mj. podélným lalokem volně visící kůže na břiše.
V okolí pavilonu najdete také kočku rybářskou.