Prostorná voliéra pro supy bělohlavé byla otevřena v létě 2006. Supi bělohlaví hnízdí v koloniích v jižní Evropě, Asii a Africe, v suché otevřené krajině od nížin až po vysoké hory. Na konci 19. století byli na mnohých místech v Evropě zcela vyhubeni. Hlavní příčinou byl zásah člověka – ptáci byli stříleni pytláky, hynuli nedostatkem potravy, hubily je otrávené nástrahy, které byly kladeny např. pro vlky.
Díky odchovům v lidské péči, zejména v zoologických zahradách, mohl být sup bělohlavý na konci 20. století navrácen zpět do několika oblastí jižní Evropy. V roce 2007 se poprvé v historii Zoo Ostrava podařil přirozený odchov mláděte rodiči, tzn. zcela bez pomoci člověka.
Společně se supy obývá voliéru také skupina ibisů skalních. Ibis skalní, který je původem ze severozápadní Afriky a jihozápadní Arábie, patří k nejohroženějším druhům ptáků (počet volně žijících zvířat je odhadován na pouhých 200 kusů!). Svůj název skalní získal podle místa svého hnízdění. Chovem ibise skalního se ostravská zoo zapojila do Evropského programu na jeho záchranu. V zimním období jsou ibisi přesunuti na zimoviště v zázemí zoo.