Situace u Vishesh a jejího mláděte se nijak výrazně nemění. Ošetřovatelé i sloni se vracejí k běžnému režimu. Zatímco dříve by byla Vishesh nervózní, dnes již zcela klidně přechází i s mládětem z jednoho boxu do druhého, nechá se osprchovat a zkontrolovat. Také nejstarší slonice Suseela si začíná na nejmladšího člena skupiny zvykat, zatím je však stále oddělena ochrannými lany. Přesto má možnost se jak s Vishesh tak s mládětem kontaktovat a dotýkat chobotem. O tom, že mezi slony panuje větší pohoda a klid svědčí i to, že jak Vishesh s mládětem, tak Suseela část noci leží a spí. Sloní sameček pak prospí i většinu dne, ale jako každé mládě je také zvídavý a začíná objevovat okolní svět – hrabe v seně, zkouší chobotem uchopit větvičku…
Mláděti se stále daří několikrát denně napít od mámy z vemínek, když ošetřovatelé s Vishesh pracují, uklidňují ji a krmí. Kojení však není tak časté, jak by bylo třeba, proto je mládě dokrmováno náhražkou sloního mléka. Kromě mateřského mléka tak mládě za posledních 24 hodin vypilo 5,6 litru mléčné náhražky. Abychom zamezili zažívacím problémům je do náhražky postupně přidáván tuk tak, aby konečný poměr tuku a náhražky byl 1:1. Toto složení odpovídá slonímu mateřskému mléku, které je velmi výživné.
Pracovníci zoo jsou i nadále v trvalém kontaktu s řadou českých i evropských kolegů a odborníků a podnikají všechny kroky, které by mohly napomoct a vést ke zdárnému vývoji mláděte. Celá situace v pokusu o odchov prvního živě narozeného slůněte v historii československých zoologických zahrad však nadále zůstává a ještě dlouhou dobu zůstane nejistá a jakákoli prognóza je v tuto chvíli zbytečná. I přes současné uklidnění situace ještě není ani zdaleka vyhráno, kdykoli může opět dojít ke zvratu.