Nový šimpanzí samec dorazil
V minulém týdnu byl z francouzské Zoo La Valle des Singes do Zoo Ostrava přivezen samec šimpanze hornoguinejského Vincent (20 let). Spolu s ním přicestoval i ošetřovatel, který pomáhal Vincentovi s aklimatizací a seznamováním jak s novými prostory, tak se stávajícími obyvatelkami – třemi novými samicemi. Návštěvníci jej mají možnost vidět nepravidelně uvnitř pavilonu, kde se střídá se samicemi.
Záznam z tiskové konference ze dne 25.2. 2016
Záznam z tiskové konference ze dne 25.2. 2016, kdy byly zveřejněny výsledky pitvy uhynulé sloní samičky Sumitry.
Rozhovor s Prof. Dr. Thomasem Hildebrandtem
Poslechněte si rozhovor s profesorem Thomasem Hildebrandtem z Leibnizova institutu pro výzkum zvířat v Berlíně (Leibniz Institute for Zoo and Wildlife Research Berlin, IZW) – renomovaného výzkumného pracoviště, kam míří finanční prostředky ze sbírky vyhlášené ostravskou zoologickou zahradou v dubnu 2014. V rozhovoru se dozvíte více o sloním herpes viru a možném riziku pro slonici Rashmi.
Šimpanzí samice se seznamují s venkovní voliérou
Teplé jarní počasí umožnilo další krok v zabydlování tří šimpanzích samic, které byly do ostravské zoologické zahrady přivezeny na začátku února ze Zoo Lipsko. Tento týden se začaly seznamovat i s venkovní voliérou. Poprvé do ní šimpanzí samice vstoupily v pondělí ráno. Po otevření dvířek dlouho neotálely a docela odvážně se pustily do neznámého prostoru. Jako první vyšla nejstarší samice, kterou vzápětí následovaly obě mladší členky skupiny. Prozkoumávaly hned celý výběh a nebály se šplhat i po kmenech.
Ptačí obyvatelé lesa Zoo Ostrava
Areál ostravské zoologické zahrady leží v lokalitě Velkého ostravského lesa. Díky přírodnímu charakteru některých jeho částí je útočištěm i pro volně žijící zvířata. Patří mezi ně i řada tzv. doupných ptáků, kteří zde hnízdí v dutinách stromů. Často také zabydlují i náhradní dutiny v podobě budek. Těch je v areálu instalovaných více než 100.